MotoMagazín     VeteránInzerce     VeteránForum     VeteránKalendář    Jawa Californian    Japonské klasické motocykly
Diskusní fórum příznivců historických strojů
Celkem 304878 příspěvků |7428 registrovaných uživatelů | Čtenářů on-line: 78 | Přihlášených: 1 | Neřihlášený uživatel 
Informace
Fotografie
Dokumenty
Statistiky
Registrace
Přihlásit
  IndexMopedy Jawetta, Stadion, Babetta a | Odpověď 4.4.2020 18:59  
Tip  Oživit diskusi Registrovaní uživatelé mají možnost nezodpovězené téma kdykoli aktualizovat a tím jej přesunout opět na úvod výpisu mezi témata dne. Využijte této možnosti na místo obvyklé prosby o pomoc, která téma zbytečně odsune do spodních částí výpisu.
Fotografie:  ( formát *.jpg, max. 100kB )
 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
Dokument:  Vkládání dokumentu je přístupné registrovaným uživatelům ( formát *.jpg, max. 2MB )
Nepřihlášený uživatel Jméno: 
E-mail: 
 Zasílat další příspěvky e-mailem    Nezobrazovat e-mail v příspěvku
 Zadáte-li e-mailovou adresu, získáte možnost odebírat e-mailem další vložené příspěvky na toto téma. Stačí zaškrtnout příslušné políčko.
Nutno vyplnit text a jméno
Upozornění: Vkládejte pouze příspěvky jenž souvisí s tématikou, kterou se zabývá toto diskusní fórum. Nepatřičné příspěvky mohou být z fóra odstraněny.
 Diskusní fórum není určeno k podávání inzerce. Příspěvky posouzené jako inzerce budou z diskusního fóra odstraněny. K soukromé bezplatné inzerci použijte oddíl Inzerce.

Návod k úpravě vkládaných fotografií: Základem by měl být ostrý, barevně vyvážený snímek. Veškeré základní úpravy snímku je nejlépe tvořit na snímku v původní nezmenšené podobě. V případě, že fotografovaný objekt zabírá jen malou část snímku, doporučujeme snímek oříznout (CROP). Optimalizování snímku pro vložení na internet provedeme funkcí zmenšit (RESIZE) na optimálních 648 pixelů šířky a nezapomeneme doostřit (SHARPEN). Velikost pod 100kB dosáhneme uložením upraveného snímku jako JPG s přibližně 80 až 90% kompesí. Vaše snímky budou zobrazeny tak, jak je uložíte bez jakékoli jiné úpravy serverem.

 Registrovaní uživatelé mohou vkládat fotografie bez omezení jejich velikosti.
 Fotografie o velikosti menší jak 100 kB systém ukládá bez úprav. Fotografie větší jak 100 kB systém automaticky zmenší na velikost o pevné šířce 648 bodů, pokud tuto šířku vkládaná fotografie překračuje.

Návod k úpravě vkládaných dokumentů: Obrazový dokument vkládejte pouze pokud se vám nepodaří jej změnšit na velikost fotografie 100 kB. Obrazové dokumenty musí být ve formátu *.jpg a ve velikosti od 100kB až do velikosti 2MB. Vkládané dokumenty o velikosti větší než 1000 výškových bodů (pixelů) jsou systémem automaticky zmenšeny na tuto velikost. Obrazové dokumenty smí vkládat pouze registrovaný přihlášený uživatel. Počet vkládání dokumetů je omezen na 10 týdně na jednoho registrovaného uživatele.

Tip: V textu můžete používat tyto HTML tagy: <B>, <U>, <I>.
 Při editaci se Enter bere jako odřádkování, které se zobrazuje.
Zodpovězené téma Problém při uzavírání povinného ručení.
Přátele mopeďáci,netuším,zdali se někdo z vás setkal s tím,že nelze uzavřít povinné ručení na mopeda.Koupil jsem hezkou Jawettu z roku 1960,s kartičkou a s číslem motoru i rámu,který souhlasí se strojem.Celý nedočkavý jsem chtěl moped vyzkoušet a tak jsem navštívil místní pobočku jisté velké pojišťovny.Ochotná paní mi vystavila pojistnou smlouvu a vydala zelenou kartu. Hurá!avšak pozor,na zelené kartě bylo v kolonce registrační značka RZeta úplně jiného motocyklu.Shodou okolností moje číslo rámu,zadané do systému, souhlasilo s VIN kódem cizí mašiny...a tím to všechno skončilo.Bylo mi sděleno,že na moji Jawettu nelze PR udělat a že tedy sorry.Tak teď nevím,co s tím. Vy ano ??    [mirin]    21.01.2020     Zobrazit téma  
Odpověď  vintera přesně v registru vozidel ČKP je hromada chyb, pracuji jako programátor ve firmě co se tím zabývá a je to až neuvěřitelné kolik jich tam je :D    [krabicak] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  29.01.2020
Odpověď  Tak to prostě pojisti na číslo motoru, je to jedno, a problém vyřešen...    [krabicak] Registrovaný uživatel - nelze zobrazit kartu osobních údajů neregistrovaným návštěvníkům  29.01.2020
Odpověď  Děkuji za vaše příspěvky !    [mirin]   22.01.2020
Odpověď  Mám doposud pojištěných zhruba 40 starých auto/moto/traktor a duplicitu čísel registračních (SPZ) v jediném případě, ale duplicitu výrobních čísel ve čtyřech případech. Dokonce se u jednoho výrobního čísla našlo v registru úřadu různých vozidel celkem 5. U pojišťoven a jejich vlastního registru pojištění u ČKP je velmi mnoho chyb v evidenci, protože při zápisu údajů nové pojistky každá chyba vstupuje do jejich registru, hlavně v případě internetového pojišťování. Stačí slabé brýle, poškozený papír technického průkazu, přehlédnutí kolonky a chybný údaj se objeví v registru pojišťovny, ve smlouvě, i na zelené kartě.

Vozidlo má více identifikátorů a jsou jím druh, značka, typ, výrobní čísla rámu, motoru, budky, nástavby a registrační značku.
Pokud se vyskytuje celkem běžná duplicita, tak to řeší ostatní údaje o vozidle.
Vozidlu ale nemůže být pojišťovnou nějaký údaj svévolně přiřazen jen proto, že jim v prohlížeči vyskočil. Mě se to stalo pouze jednou a ani jsem si toho nevšiml. Vyřešilo se to jednoduše po několika letech bezvědomí tím, že jsem kontaktoval pojišťovnu a údaj se vymazal.

Proto musíte trvat na tom,, že SPZ nemáte a ve smlouvě se uvedou údaje skutečné, co máte na kartičce a v občance a ne nějaké počítačem nalezené. Pojištěná vozidla bez SPZ jsou běžná.
Mohlo by se snadno stát, že ČKP nalezne nějaké nepojištěné období pro chybně vedené údaje.
V každém případě jiný pojišťovák.    [vintera]   22.01.2020
Odpověď  Prostě jít za jiným pojištovákem, kterýmu se chce myslet. On z pojistky za 50,- Kč na mopeda má asi 3,50 ročně , tak co by si namáhal mozek, že? Jednodušší je říct, že to NEJDE.    [MONTY]   22.01.2020
Odpověď  Je to jinak, není to výrobní číslo mopedu, ale jiné motorky nebo i auta. Takto mám pojištěný i auta, kde mám stejné výrobní číslo - NENÍ TO VIN!! jako jiná auta. Např. moje Felicia, má stejné výrobní číslo jako traktor, který je evidován jinde. U starých strojů je to zcela normální a neměl jsem s tím zatím v žádné pojišťovně problém. Akorát když se podívám na internetovou aplikaci dané pojišťovny, tak tam mám červeně nápis prověřte Vaše výrobní číslo. Taky když se podívám do aplikace STK, kde se zjišťují najeté kilometry na STK, tak tam mám vždy můj údaj, který se střídá s tím cizím údajem. Stejný problém může být i u starých SPZ že jsou duplicitní (malé moto, moto, auto, náklaďák i traktor) - můžou mít stejnou SPZ z totality.    [HonzaBK]   22.01.2020
Odpověď  Jo nabouchá si nový štítek a trefí se do čísla mojí Jawetty co mám v garáži, dobrá rada nad zlato. A taky originál štítek je jen jeden, ty repliky stojí za h...o a jsou docela snadno rozeznatelné od originálu. V nejhorším případě sehnat originál štítek s číslem, nebo nějakej lacinej zdemolovanej rám se štítkem.    [Ruda]   21.01.2020
Odpověď  Ano, to je přesně to co mi leze na nervy. Někdo si prostě koupil prázdný štítek a nabouchal si tam čísla co ho zrovna napadnou. Pro jistotu si nechal moped zaregistrovat a vystavit SPZ (není to povinnost ale na přání ti udělají techničák a vydají SPZ). No asi bych zkusil zajít na odbor dopravy co ti na to řeknou. Možná jde jen o náhodu a shoduje se číslo rámu s číslem úplně jiného typu motocyklu (mopedu). Případně by to mohla řešit policie, protože podle zákona si nikdo nemůže jen tak nabouchat výrobní číslo,(bohužel to je dost časté hlavně u mopedů). Ta druhá motorka taky klidně může bejt kradená, proto si někdo udělal novej štítek.    [Ruda]   21.01.2020
Odpověď  Kup si štítek, nabouchej na něho co tě napadne a běž to pojistit znovu.    [Milan]   21.01.2020


Provozovatelé serveru nenesou žádnou dopovědnost za obsah vložených příspěvků

© Jiří Bartuš 2006